Apteka Polska w Wielkiej Brytanii

Polska Apteka UK 

Nasza Polska Apteka w UK jest placówką ochrony zdrowia publicznego.

Apteka zajmuje się dostarczaniem, wydawaniem leków, produktów medycznych czyli szerokiej gamy lekarstwa, suplementy diety, witaminy i zioła na terenie całej Wielkiej Brytanii: Anglia - Szkocja - Walia i Irlandia Północna.

Nasi sprzedawcy dokładają wszelkich starań aby dostarczyć Państwu niezbędnę informacje.

 Polska Apteka w UK

Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gripex noc tabletki powlekane 12

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,99 GBP 6.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Gripex Noc to wieloskładnikowy produkt leczniczy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym

Opis
Gripex Noc to wieloskładnikowy produkt leczniczy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym.

Skład
Substancjami czynnymi leku są paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum) i maleinian chlorfeniraminy (Chlorpheniramini maleas).

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku i 2 mg maleinianu chlorfeniraminy.

Substancje pomocnicze to: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, błękit brylantowy (E 133), indygotyna, lak (E 132); otoczka: polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, błękit brylantowy, lak (E 133), triacetyna, Makrogol 8000, Makrogol 400; tusz do nadruku: Opacode Black S-1-17823 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol n-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy).

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 do 2 tabletek, przed snem.

Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.


Działanie
Lek Gripex Noc zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Działa łagodnie uspokajająco i nasennie, dzięki czemu ułatwia zasypianie.

Wskazania
Lek Gripex Noc jest stosowany do łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, katar, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Gripex Noc:

jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek;
w przypadku wirusowego zapalenia wątroby;
w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego;
w przypadku niestabilnej choroby wieńcowej;
w przypadku choroby alkoholowej;
w przypadku stosowania inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji) lub zydowudyny.
w ciąży i w okresie karmienia piersią,
u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Paracetamol:

Działania niepożądane występujące rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: niedokrwistość niehemolityczna (nie związana z rozpadem krwinek czerwonych), zahamowanie funkcji szpiku kostnego, małopłytkowość;
Zaburzenia serca i (lub) zaburzenia naczyniowe: obrzęki;
Zaburzenia przewodu pokarmowego: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka;
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka;
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: nefropatie (choroby nerek) i tubulopatie (choroby powodujące zaburzenie czynności cewek nerkowych);
Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia odnośnie działań niepożądanych są rzadkie i zwykle związane z przedawkowaniem. Obserwowano pojedyncze przypadki: ciężkich reakcji skórnych objawiających się powstawaniem zmian rumieniowo-obrzękowych (rumień wielopostaciowy), pęcherzami i martwicą naskórka (zespół Stevensa-Johnsona), a nawet martwicą i złuszczaniem dużych powierzchni naskórka (nekroliza naskórka), obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego (ciężka reakcja alergiczna objawiająca się spadkiem ciśnienia krwi, bladością skóry, poceniem, zaburzeniami świadomości, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami) i zawrotów głowy.
Działania powodujące uszkodzenia nerek (nefrotoksyczne) są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami przewlekłego stosowania leku.
Pseudoefedryna:

Działania niepożądane wynikające z obecności pseudoefedryny w produkcie leczniczym: niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaczerwienienia i wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, rzadko niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenia, lęk, omamy, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).


Częstość nieznana:

Nagła gorączka, zaczerwienienie skóry lub liczne niewielkie krostki (możliwe objawy ostrej uogólnionej osutki krostkowej - AGEP, ang. Acute Generalized Exanthematous Pustulosis) mogą wystąpić w ciągu pierwszych 2 dni stosowania leku Gripex Noc. Jeśli wystąpią takie objawy, należy przerwać stosowanie leku Gripex Noc i skontaktować się z lekarzem lub niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.
Dekstrometorfan:

Działania niepożądane występujące niezbyt często (częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 osób stosujących lek):

Zaburzenia układu nerwowego: umiarkowane zmęczenie, zawroty głowy;
Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, problemy żołądkowo-jelitowe, wymioty;
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000):

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości;
Zaburzenia układu nerwowego: senność, omamy, rozwój uzależnienia, w razie nadużywania;
Maleinian chlorfeniraminy:

Działania niepożądane występujące często (występują u 1 do 10 osób na 100):
Zaburzenia układu nerwowego: depresja ośrodkowego układu nerwowego w postaci senności, nudności i osłabienia mięśniowego, które u części pacjentów znikają po 2-3 dniach leczenia; dyskinezy w obrębie twarzy, zaburzenia koordynacji (sztywność), drżenia, parestezje;
Zaburzenia oka: widzenie nieostre, podwójne widzenie;
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błony śluzowej nosa i gardła, wysychanie błon śluzowych;
Zaburzenia żołądka i jelit: suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany dotyczące odczuwania smaków i zapachów, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu przy stosowaniu łącznie z pokarmem;
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: nasilone pocenie;
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zatrzymanie moczu i (lub) trudności z oddawaniem moczu;
Działania niepożądane występujące niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1 000) lub rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko zaburzenia morfologii krwi (agranulocytoza - znaczne zmniejszenie liczby pewnego rodzaju białych krwinek, leukopenia - zmniejszenie liczby białych krwinek, niedokrwistość aplastyczna - wynikająca z zaburzenia funkcji szpiku kostnego lub trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi), z objawami takimi jak nietypowe krwawienie, bóle gardła lub zmęczenie;
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, świąd, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, zmęczenie itp.), nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość krzyżowa na podobne leki;
Zaburzenia układu nerwowego: niekiedy pobudzenie paradoksalne, szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca a także drgawkami;
Zaburzenia serca: na ogół przy przedawkowaniu; zaburzenia rytmu serca, kołatanie, tachykardia (przyspieszone bicie serca);
Zaburzenia ucha i błędnika: szumy uszne, ostre zapalenie błędnika;
Zaburzenia naczyniowe: hipotensja, nadciśnienie, obrzęki;
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: ucisk w klatce piersiowej, sapanie;
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko może rozwinąć się: cholestaza (zastój żółci), zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami w nadbrzuszu lub brzuchu, ciemnym zabarwieniem moczu, itp.);
Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, dekstrometorfan, pseudoefedrynę lub chlorfeniraminę;
Stosowanie innych leków


Lek Gripex Noc może wchodzić w interakcje z:

inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami,
zydowudyną,
lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna),
lekami hipotensyjnymi i glikozydami naparstnicy,
doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi,
środkami działającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (leki nasenne, leki przeciwbólowe z grupy opioidów)
lekami neuroleptycznymi (haloperydolu i innych pochodnych butyrofenonu)
lekami przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna)
lekami hamującymi aktywność cytochromu P450IID6,
lekami indukującymi enzymy wątrobowe (np. fenytoina, karbamazepina, ryfampicyna, fenobarbital),
dihydroergotaminą.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

 

Opinie o produkcie (0)

 
 
Polska Apteka UK - Polskie Leki w Wielkiej Brytanii - informuje
Polska Apteka UK - Polskie Leki w UK

Ulotka: informujemy aby zapoznać się z treścią ulotki,  zawarte są w niej dane dotyczące: wskazań, przeciwskazań, działań niepożądanych, dawkowania, stosowania leku. Lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu, dlatego przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Polska Apteka UK w Londynie dostarcza polskie leki na terenie całej Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

- serdecznie zapraszamy, oferujemy szeroką gamę polskich leków, witaminsuplementów diety, ziół i kosmetyków na terenie całej w Wielkiej Brytanii.

Polska Apteka UK - Polskie Leki

Polska Apteka Internetowa UK z główną siedzibą w Londynie serdecznie zaprasza do korzystania z szerokiej oferty.

Witaminy-Zioła-Leki-Kosmetyki-to wszystko znajdziesz w naszej aptece. Dostarczamy również produkty na specjalne indywidualne zamówienie. 

Istnieje możliwość zamówienia leków na specjalne życzenie. 

- złóż zapytanie poprzez formularz kontaktowy a odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe. 

- 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Zakupy zrobione do 13-ej są wysyłane jeszcze tego samego dnia. 

- profesjonalna dwujęzyczna obsługa

- zadowolenie naszych klientów miarą naszego sukcesu

- 10 lat istnienia na rynku

- leki bez recepty

Polska Apteka UK w Londynie to polskie leki w Wielkiej Brytanii

Apteka UK dostarcza leki 24h/7 dni w tygodniu na terenie całej Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Polskie Leki UK to najtańsza i najszybsza internetowa apteka w UK. Leki wysyłamy jeszcze tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl