Apteka Polska w Wielkiej Brytanii

Polska Apteka UK 

Nasza Polska Apteka w UK jest placówką ochrony zdrowia publicznego.

Sprzedajemy witaminy, żele, suplementy diety i wszelkie produkty leczące i wzmacniające odporność.

Podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klinetów. Pomagamy i służymy miłą obsługą.

 Polska Apteka w UK

Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gripex max 20 tabletek

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15,99 GBP 15.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Gripex Max to złożony produkt leczniczy w postaci tabletek zwalczający objawy towarzyszące przeziębieniu lub grypie: gorączkę, ból, katar i kaszel

Opis
Gripex Max to złożony produkt leczniczy w postaci tabletek zwalczający objawy towarzyszące przeziębieniu lub grypie: gorączkę, ból, katar i kaszel.

Skład
Substancjami czynnymi leku są paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) i dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum).

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Substancje pomocnicze to: rdzeń tabletki: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna. otoczka: (Opadry Yellow 03B12395): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), tartrazyna, lak (E 102), makrogol 400 tusz do nadruku: (Opacode Black S-1-17823): szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę.

Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Działanie
Gripex Max działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo (paracetamol), działa przeciwkaszlowo (dekstrometorfan) i przywraca drożność nosa (pseudoefedryna).

Wskazania
Lek Gripex Max stosuje się w krótkotrwałym leczeniu nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy kaszel.

Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Gripex Max:

jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek, dekstrometorfanu bromowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol;
jeśli pacjent stosuje leki z grupy inhibitorów MAO, a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania;
jeśli występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
jeśli występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby;
jeśli występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze;
jeśli występuje choroba niedokrwienna serca;
u pacjentów z chorobą alkoholową;
u pacjentów z astmą oskrzelową;
w okresie ciąży i karmienia piersią;
u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u 1 do 10 na 1 000 pacjentów):

zmęczenie, zawroty głowy;
nudności i wymioty.
Rzadko (od 1 do 10 na 10 000 pacjentów):

reakcje nadwrażliwości: obrzęk alergiczny, reakcja anafilaktyczna;
skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka.
Bardzo rzadko (<1/10 000 pacjentów stosujących lek):

zaburzenia wytwarzania komórek krwi: zmniejszenie liczby granulocytów we krwi, brak granulocytów we krwi, zmniejszenie liczby płytek krwi;
napad astmy oskrzelowej;
uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania;
kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa;
omamy.
Działania niepożądane, których częstość jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

senność;
przyspieszenie akcji serca;
nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi;
zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Gripex Max zawiera tartrazynę, lak (E 102), może powodować reakcje alergiczne.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek Gripex Max może wchodzić w interakcje z:

innymi lekami zawierającymi paracetamol,
metoklopramidem, propanteliną, zydowudyną,
inhibitorami MAO (stosowanymi w leczeniu depresji) również 2 tygodnie po zakończeniu terapii,
lekami przeciwzakrzepowymi,
lekami zwiększającymi metabolizm wątrobowy (niektóre leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, ryfampicyna)
chloramfenikolem, albuterolem, amitryptyliną,
lekami sympatykomimetycznymi (lekami zmniejszającymi przekrwienie, hamującymi apetyt lub z substancjami o działaniu psychostymulującym)
lekami zobojętniającymi,
lekami przeciwnadciśnieniowymi, glikozydami naparstnicy,
fluoksetyną, paroksetyną, chinidyną, terbinafiną, amiodaronem, flekainidem, propafenonem, sertraliną, bupropionem, metadonem, cynakalcetem, haloperydolem, perfenazyną, tiorydazyną, furazolidyną
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Pokarm nie zmienia w sposób istotny wchłaniania leku.
W okresie stosowania leku nie można pić alkoholu.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku Gripex Max w ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Przyjmując Gripex Max należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

 
 
Polska Apteka UK - Polskie Leki w Wielkiej Brytanii - informuje
Polska Apteka UK - Polskie Leki w UK

Ulotka: informujemy aby zapoznać się z treścią ulotki,  zawarte są w niej dane dotyczące: wskazań, przeciwskazań, działań niepożądanych, dawkowania, stosowania leku. Lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu, dlatego przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Polska Apteka UK w Londynie dostarcza polskie leki na terenie całej Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

- serdecznie zapraszamy, oferujemy szeroką gamę polskich leków, witaminsuplementów diety, ziół i kosmetyków na terenie całej w Wielkiej Brytanii.

Polska Apteka UK - Polskie Leki

Polska Apteka Internetowa UK z główną siedzibą w Londynie serdecznie zaprasza do korzystania z szerokiej oferty.

Witaminy-Zioła-Leki-Kosmetyki-to wszystko znajdziesz w naszej aptece. Dostarczamy również produkty na specjalne indywidualne zamówienie. 

Istnieje możliwość zamówienia leków na specjalne życzenie. 

- złóż zapytanie poprzez formularz kontaktowy a odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe. 

- 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Zakupy zrobione do 13-ej są wysyłane jeszcze tego samego dnia. 

- profesjonalna dwujęzyczna obsługa

- zadowolenie naszych klientów miarą naszego sukcesu

- 10 lat istnienia na rynku

- leki bez recepty

Polska Apteka UK w Londynie to polskie leki w Wielkiej Brytanii

Apteka UK dostarcza leki 24h/7 dni w tygodniu na terenie całej Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Polskie Leki UK to najtańsza i najszybsza internetowa apteka w UK. Leki wysyłamy jeszcze tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl